Wereld in woorden | Frits van Oostrom
geschiedenis van de Nederlandse literatuur 1300-1400
Wereld in woorden opent een compleet nieuw venster op de roemruchte veertiende eeuw: de eeuw van de pest – waaraan Europa bijna de helft van zijn inwoners verloor – en nog veel meer van binnen en van buiten komend onheil. Maar ook een eeuw van grote creativiteit – zoals blijkt uit de Nederlandse literatuur in deze periode, door Frits van Oostrom meesterlijk en meeslepend opnieuw tot leven gebracht.
Een ongekend bonte stoet van teksten en schrijvers trekt in een machtig panorama langs. De alom vereerde mysticus Jan van Ruusbroec, maar ook rebelse geesten. Bloedstollende chirurgische geschriften en ethische tegeltjeswijsheden. De unieke abele spelen, de schuine humor van de boerden, en het altijd weer ontroerende Egidiuslied. Zowel grote klassiekers als obscure teksten komen aan de orde, verrijkt met tal van nieuwe vondsten uit recent onderzoek.
Wereld in woorden – dat een tweeluik vormt met het veelgeprezen Stemmen op schrift – brengt voor de cultuurgeschiedenis van Nederland en Vlaanderen een fascinerende eeuw opnieuw tot leven, en zet de kroon op de loopbaan van een gelauwerd wetenschapper en begenadigd schrijver.
Over Stemmen op schrift:
“Voor mij absoluut het literaire hoogtepunt van 2006.”
kees fens
“Van Oostrom is niet alleen een geleerde van formaat, maar ook een schrijver die een publiek kan vinden en boeien.”
nrc handelsblad
Frits van Oostrom is sinds 2002 universiteitshoogleraar te Utrecht. Daarvoor was hij twintig jaar lang hoogleraar oudere Nederlandse letterkunde te Leiden en gasthoogleraar aan Harvard University. Hij won zowel de ako Literatuurprijs als de Spinozaprijs, de belangrijkste Nederlandse wetenschappelijke onderscheiding. Daarnaast was hij onder meer voorzitter van de commissie die de Canon van Nederland ontwierp, en president van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen.
Eerder verschenen van zijn hand Het woord van eer (Wijnaendts Franckenprijs 1988), Maerlants wereld (ako Literatuurprijs 1996) en Stemmen op schrift (genomineerd voor de ako Literatuurprijs 2006; Groene Watermanprijs).
Over Stemmen op schrift:
“Die totale beheersing van de stof en van een manier van schrijven, maakt het boek een geheel (wat van niet zoveel literatuurgeschiedenissen gezegd kan worden), de eenheid van stijl doet dat niet minder.”
kees fens
“Bij dit alles valt op hoe prachtig Van Oostrom componeert, dat wil zeggen, hints loslaat en die later weer oppikt om triomfantelijk tot een oplossing, of, even vaak, tot een non liquet te komen. Veel van zijn uitweidingen over de culturele context lezen door die secure compositietechniek als een detectiveroman.”
nrc handelsblad
“Dit boek is literatuur over literatuur.”
vrij nederland
“Een grandioze evocatie van het vroege Nederlands.”
de groene amsterdammer
Over Maerlants wereld:
“Van Oostrom paart een indrukwekkende eruditie aan een benijdenswaardige opmerkingsgave en een groot combinatievermogen.”
nrc handelsblad
“Hij beschrijft met een zeer indrukwekkende kennis de middeleeuwse wereld. Zijn boek is ook een haast ideale middeleeuwse geschiedenis, een stuk cultuurgeschiedenis en vaderlandse geschiedenis ook.”
de volkskrant
€21,00
In Stock
News Reviews
We hebben nog geen externe links voor dit boek. Help je ons een handje?
Boekinformatie
ISBN | 9789035139404 |
---|---|
Aantal bladzijden | 600 |
Afmetingen | 241 x 174 x 40 mm |
Afwerking | Paperback / softback |
Uitgever | Prometheus, Uitgeverij |
Auteur | Frits van Oostrom (auteur) |
Geïllustreerd | Neen |
Druk | 2 |
Datum van uitgifte | 07-02-2013 |
Misschien ook interessant
-
Nieuw !
James Bond – Casino Royale | Ian Fleming
€19,99Het eerste deel met 's werelds bekendste geheim agent in de hoofdrol: James Bond.Vooraf bestellen
Met zijn ‘licence to kill’ laat ’s werelds bekendste geheim agent James Bond geen enkele schurk wegkomen met misdaad. Bond gaat op jacht naar Monsieur Le Chiffre, di ... -
Nieuw !
De Jasmijnserie – De Jasmijntuin | Elena Conrad
€17,99Heerlijke familiesaga aan de Italiaanse kust, voor lezers van Santa Montefiore en Nicky Pellegrino.Vooraf bestellen
De zomer is aangebroken in Ligurië; bij de villa op de klif staan de jasmijnstruiken al volop in bloei. Giulia’s avontuur om de jasmijn- en olijfboomgaard van ... -
Nieuw !
De rest is confetti | Lotte Petersen
€19,99Notting Hill met een vleugje The Fault in Our Stars: de beste feelgood van eigen bodem.Vooraf bestellen
Journaliste Lola de Winter droomt van een carrière vol spetterende scoops en baanbrekende interviews. Maar bij de dorpskrant waarvoor ze al jaren werkt, kom ... -
Nieuw !
Gevangen in leugens | Femke Roobol
€17,50"Gevangen in leugens" van Femke Roobol is een meeslepende historische roman over liefde en spionage in de Eerste Wereldoorlog.Vooraf bestellen -
Nieuw !
De zeven zussen – Parel – luxe-editie | Lucinda Riley
€24,99In de luxe-editie van Parel, het vierde deel van de Zeven zussen-serie van Lucinda Riley, reist CeCe via prachtige Thaise stranden naar Australië. Nu met gouden folieletters en exclusief materiaal.Vooraf bestellen -
Nieuw !
Heilige grond | Sander Blom
€22,49In een wervelend verhaal neemt deze thriller de lezer mee naar een geheim uit de begintijd van het christendom. Beurtelings volg je de avonturen in twee verschillende tijdsperiodes. Zo ontdek je langzaam maar zeker hoe beide verhalen in elkaar grijpen en wordt duidelijk hoe gevaa ...Vooraf bestellen -
Nieuw !
Van Dale Oefenboek woordenschat Spaans
€25,98Woorden leren en oefenen zodat je ze wel echt onthoudtVooraf bestellen -
Nieuw !
Van Dale Oefenboek woordenschat Nederlands
€25,98Woorden leren en oefenen zodat je ze wel echt onthoudtVooraf bestellen
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen