In het nieuws
19-12-2020 Tinneke Beeckman: ‘In een corrupte samenleving valt de elite door de mand
Tinneke Beeckman in gesprek met Machiavelli: Een deel van de mensen die de macht hebben, vertrouwen het volk niet tijdens een crisis.24-01-2021Socratesbeker filosofie
De longlist voor de Socratesbeker 2020 is bekend. De lijst kan u hier bekijken. In de lijst twee Vlamingen: prof. Herman De Dijn en Tinneke Beeckman. Die laatste is genomineerd voor haar jongste boek, Machiavelli’s lef. Op Doorbraak kon u recent een interview met de filosofe lezen over dat boek.
01-02-2021Socratesbeker
De Socratesbeker wordt ieder jaar uitgereikt aan de auteur van het meest urgente, oorspronkelijke en prikkelende Nederlandstalige filosofieboek. De jury selecteerde twintig boeken die kans maken op de prijs voor het beste filosofieboek van 2020. Op de lijst slechts twee Vlamingen: Herman De Dijn en Tinneke Beeckman, die laatste met Machiavelli’s lef.
01-03-2021Socratesbeker
Op 23 februari 2021 maakte de stichting De maand van de filosofie de shortlist van deSocratesbeker bekend. De jaarlijkse Socratesbeker wordt uitgereikt aan de auteur van het ‘meest urgente, oorspronkelijke en prikkelende Nederlandstalige filosofieboek’. De jury selecteerde vijf boeken die kans maken op de prijs voor het beste filosofieboek van 2020. Op 2 april vindt de uitreiking van de filosofieprijs plaats
- Tinneke Beeckman – Machiavelli’s lef. Levensfilosofie voor de vrije mens
- Miriam Rasch – Frictie. Ethiek in tijden van dataïsme
- Katrien Schaubroeck – Iris Murdoch: Een filosofie van de liefde
- Marjan Slob – De lege hemel. Over eenzaamheid
- Ruud Welten – Wie is er bang voor Simone de Beauvoir? Over feminisme, existentialisme, God, liefde en seks
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen