Ik leef in een wereld die ik niet ken | Marjolijn Markus
Koos Markus is een vitale, intelligente man die tot zijn 78e jaar een accountantskantoor heeft. Opeens doet hij zijn auto weg, vergeet hij afspraken, weet hij handig gebeurtenissen te omzeilen of vergissingen te camoufleren en stopt van het ene op het andere moment met zijn zaak. Koos heeft Alzheimer. Zijn dochter Marjolijn is verpleegkundige en wordt nu zijn mantelzorger. Zij neemt de lezer mee in een wereld die steeds minder de zijne is, waardoor ze zowel moeilijke als mooie momenten met haar vader meemaakt.
Door de Ziekte van Alzheimer werden de rollen omgedraaid: daar waar de vader zijn dochter vroeger met veel liefde bij de hand nam, deed zij dit de laatste jaren van zijn leven bij hem.
Marjolijn de Jong-Markus (1961) werkte 25 jaar in de gezondheidszorg. Toen zij wegens ziekte haar werk in de verpleging moest opgeven stond haar wereld op zijn kop. Op het moment dat haar vader de eerste verschijnselen van dementie ging vertonen, legde ze zich vol passie toe op de zorg voor hem en hield ze via een langdurige mailwisseling familie en vrienden op de hoogte van zijn ziekteproces. Deze eerste notities vormden het idee voor dit boek dat ze wilde schrijven als eerbetoon aan haar vader. Niettemin werd het daarnaast ook een boek dat veel inzicht biedt in de ontwikkeling van dementie in het algemeen en hoe je als familie en vrienden met het veranderende gedrag van een dierbare persoon kunt omgaan. Daarmee richt de auteur bovendien onbewust een schijnwerper op de mantelzorg als onmisbare schakel tussen patiënt en het medisch circuit.
€10,00
In Stock
News Reviews
We hebben nog geen externe links voor dit boek. Help je ons een handje?
Boekinformatie
ISBN | 9789078905042 |
---|---|
Aantal bladzijden | 240 |
Afmetingen | 216 x 140 x 24 mm |
Afwerking | Paperback / softback |
Uitgever | Vrije Uitgevers, De |
Auteur | Marjolijn Markus (auteur) Henriette Faas (redacteur) |
Geïllustreerd | Neen |
Druk | 1 |
Datum van uitgifte | 20-01-2017 |
Misschien ook interessant
-
Nieuw !
Interviewen in kwalitatief onderzoek | Marion Matthijssen
€19,50 Vooraf bestellen -
Nieuw !
In het dorp schutterij Sint Martinus Born | Bèr Deuss
€25,01 Vooraf bestellen -
Nieuw !
Wat denk je wel | Nicky Hayes
€22,49 Vooraf bestellen -
Nieuw !
De andere kant van de bersiap | Mary C. van Delden
€27,50Decennialang is in de media gesproken over gewelddadige, gehersenspoelde, ongedisciplineerde en ongeorganiseerde leden van de nationalistische jeugdorganisatie (‘pemoeda’) die moordend en plunderend door het land trokken met als gevolg tienduizenden doden. Uit deze reconstruc ...Vooraf bestellen -
Nieuw !
Wat mama niet vertellen kon | Marcel Maassen
€23,50Haar achternaam:Vooraf bestellen
Zelf verzonnen
Geboorteland en -plaats:
Onbekend
Namen van haar vader en moeder:
Ook onbekend
‘Dit is mijn verleden en niet het jouwe, daar heb jij niets mee te maken!’
Stel je voor: je had ... -
Nieuw !
Naar Soerabaja | Wil de Graaf
€23,99Begin 1933 vaart "De Zeven Provinciën", een pantserschip van de Nederlandse marine, door de Indische wateren als er muiterij uitbreekt. Dat veroorzaakt zowel in Nederland als Nederlands-Indië grote opschudding. Na zes dagen maakt de regering er een einde aan door een bom op het ...Vooraf bestellen -
Nieuw !
Psychopathologie – nieuwe editie | Pascal Sienaert
€39,99Vooraf bestellenHet medische model dat ten grondslag ligt aan de huidige psychiatrische classificatie staat onder druk. De meeste aandoeningen zijn niet zo scherp af te lijnen als de handboeken lijken te suggereren.
Psychopathologie brengt een overzicht van de belangrijkste ps ...
-
Nieuw !
Gerede Twijfel – De dode in het dressoir | Eva Zeldenrijk
€24,90 Vooraf bestellen
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen